Ballagás 1991-’95

Iskolai ballagás – 1995

Videó részletek

I. rész:

Az első részben életképeket láthatunk a ballagás megkezdése előtt. Vidám, ünnepi hangulatban tanárok és diákok egyaránt.

II. rész

A Ballagás elkezdődött. A osztályokat Rózsavölgyi Edit néni a kollégium vezetője indítja el a III. emeletről, aki már nincs közöttünk.

A ballagást követik az írásbeli érettségin készített felvételek.

III. rész

A III. rész videójával kapcsolatban az alábbi történetet kaptuk:

“A 95-ös videó III. részében én, Balogh Piroska 1.C. gitározom, Rezsabek Angéla osztályában.
Történetesen épp az év végi kettes osztályzatért. Drahos tanárnő azt az ígéretet tette, amennyiben énekelve és megzenésítve felelek az általa megadott anyagból, átenged. Ebből az alkalomból született ez a produkció.
Egyébként nem engedett át.”

Ugyanakkor tisztelettel gondolunk a felvételen látható Drahos Ibolya tanárnőre, aki kísérletet tett arra, hogy a kémiát, fizikát, földrajzot egy komplex tantárggyá formálja az 1980-as évek végi iskolakísérletünk keretében.

Kegyelettel őrizzük a tanárnő emlékét.