Patonyi László – 2. rész – Ballagása a Fay András Gimnáziumból 1962-ben

Ballagása a Fay András Gimnáziumból 1962-ben

9. A kisiskolás Patonyi Lacika

1962-ben sikeres felvételi vizsga után kezdte meg tanulmányait az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. A középiskolás és egyetemista Patonyi László évei nem a felhőtlen ifjúság esztendei. 1960-ban eltemették a hosszasan betegeskedő nagyapát Márkus Kálmán nyugalmazott iskolaigazgatót. Édesanyja egészségi állapota folyamatosan romlott. Alig fejezte be az első egyetemi évet 1963-ban örökre elveszítette fiatal édesanyját is. Ketten maradtak a szerető nagyma-mával, akit az egyetemista Patonyi Laci öregségében és betegségében ápolt és gondozott. 1966-ban tőle is búcsút kellett vennie örökre. A kitűnő egyetemi diplomáját 1967-ben szerettei már nem láthatták. A családi kapocs az Esztergomban élő tanítónő, a keresztanya Gömöri Károlyné Márkus Erzsébet maradt, akit hűségesen látogatott, és akiről minden külföldi útjáról küldött üdvözlő soraival élete végéig megemlékezett.

10. Ballagás a Fay András Gimnáziumban 1962-ben