Kovacsics Éva – polgármester (Lépcsőfokok VIII. kötet – részlet)

„KÜZDELMES VOLT, DE NAGYON SZÉP!”

Kovacsics Éva
polgármester

“A ferencvárosi kislány 1957-től volt iskolánk tanulója, ahol 1961-ben tett sikeres érettségi vizsgát.
Fiatalon ment férjhez, és a következő évtizedekben – munkája mellett – a család vált legfontosabbá az életében, hiszen férjével együtt hat gyereket neveltek fel szeretetben.
A kilencvenes években figyelme egyre inkább a közélet felé fordult. Előbb alpolgármester lett, majd 2000-től polgármesternek választották meg lakóhelyén, Zamárdiban. Közéleti tevékenységét három település is díszpolgári címmel ismerte el. Tizenöt unoka és hat dédunoka boldog nagy- és dédnagymamája.”

/Lépcsőfokok VIII. kötet/

Ha tovább olvasnád, vagy szeretnél hozzájutni valamelyik kiadványunkhoz, gyere el valamelyik Baráti Körös beszélgetésünkre vagy írj a begamano@gmail.com email címre.

Találkozunk minden hónap első szerdáján 17 órakor a suliban. (A nyári hónapok kivételével)