Nemzetközi projektmunka – 2004 – videó

Nemzetközi projektmunka

Ez a felvétel egy Comenius projektről készült 2004-ben az iskolánk dísztermében.

A projekt címe: Young people on their way to Europe.

Ebben a projektben öt ország  diákjai vettek részt német, olasz, spanyol, svéd, és a mi Istvánosaink. Az érintett városok pedig: Frankfurt, Corno, Cordoba, Lund és Budapest.

Az előkészítő tanácskozáson Assmann Erika tanárnő vett részt Cordobában. 2003 tavaszán Cornoban, ez év őszén Frankfurtban volt tanári találkozó. Budapesten 2004 tavaszán találkoztak a projektben szereplő diákok és tanáraik. Iskolánkból Assmann Erika és Forstner Gabriella tanárnőink vettek részt a munkában.

Hegedűs Sándor igazgató úr üdvözlését Assmann Erika tanárnő tolmácsolta. Ezt követően a diákok beszámoltak munkájukról, majd valamennyi csoport ajándékot adott át az iskolának.

Az eseményekről a korabeli sajtó is tudósított

Köznevelés 2004. április 9. és a Ferencváros-lap 2004.

A résztvevő diákjaink

A projekt zárásán 2004 őszén Cordobában négy Istvános diák mutatta be három éves kutató munkájuk eredményét.