Dr. Lukács Erzsébet – közgazdász (Lépcsőfokok VIII. kötet)

„A nemzetközi kapcsolatok menedzselésében éreztem igazán otthon magam.”

Dr. Lukács Erzsébet

közgazdász

Szülei nyomdokain haladva került az iskolánkba 1962-ben, ahol élménygazdag négy év után érettségizett. Bár leginkább a festés, rajzolás vonzotta, és az Iparművészeti főiskolára vágyott igazán, mégis a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemre jelentkezett, amit pénzügy szakon el is végzett. Izgalmas feladatokban bővelkedő szakmai pályafutásának első állomása a legendás hírű Gazdaságkutató Intézet volt. Idővel a kutatói munkát operatívabb tevékenységgel váltotta fel. Dolgozott az Állami Tervbizottságnak, majd az Országos Tervhivatal titkárságán, ahol fontos kormányzati előterjesztések előkészítésében vett részt. A rendszerváltás éveiben az állami tulajdon privatizációjában kulcsfontosságú szerepet játszó Állami Vagyonügynökség munkatársa lett, ahol tanácsosként a Vagyonpolitikai és Vagyonkezelési Igazgatóságon dolgozott, majd a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának vezetője lett.
Tíz évig volt a zseniális reformközgazdász, Antal László felesége.

Ha tovább olvasnád, vagy szeretnél hozzájutni valamelyik kiadványunkhoz, gyere el valamelyik Baráti Körös beszélgetésünkre vagy írj a begamano@gmail.com email címre.

Találkozunk minden hónap első szerdáján 17 órakor a suliban. (A nyári hónapok kivételével)